PROJELER  


Askeri Bina Restorasyonu, Baumholder, Almanya


GERİ

 

 

Yeri: Almanya / Baumholder
Başl. Tarihi : 30.09.1998
Bitiş Tarihi: 23.12.1999
İşveren: ABD Kara Kuvvetleri İstihkam Birlikleri Dairesi

Proje Tanımı

Zafer İnşaatın projedeki rolü Baumholder Askeri bazında (Askeri bölgesi) binanın yapısal, mimari ve elektro-mekanik renovasyonudur. Mevcut binalar askeri baraka bina olarak kullanılmak üzere ortak banyolu 2 yatakhaneli olup, onun dışında, askeri odalar, nöbetçi odaları, oyun odası, depo, mutfak gibi ortak kulanım alanları dahil olmak üzere baştan yenilenmiştir.

Binalarda bulunan asbestli tehlikeli malzemeler Alman iş güvenliği ve sağlığı ve çevre yasalarına uygun olarak sökülmüş ve bertaraf edilmiştir. Varolan kısmı döşemelerin ve tüm duvar ve kaplamaların yıkımı iş çerçevesindedir. Elektrik ve mekanik sistemlerin komple yenilenmesi ve çatı ve yeni kapılar, yeni mutfaklar, yeni kabineler gibi ince işlerin komple yenilenmesi yapılmıştır.

Projenin en önemli özelliklerinden biri, Zafer inşaatın renovasyon işi esnasında askeri binanın kullanılmaya devam edilmesi ve renovasyon işlerinin aşamaları ve çalışma saatleri buna göre ayarlanarak işin tamamlanmasıdır. İşin kapsamı mevcut tüm döşemelerin, duvarların, kaplamaların yıkımı ve yeni döşeme ve duvarların yapımını içermektedir. Elektrik ve mekanik sistemleri tamamen yenilenmiştir.