PROJELER  


Mardan Palace Hotel, Antalya, Türkiye


GERİ

 

 

Yeri: Türkiye / Antalya
Başl. Tarihi : 13.06.2005
Bitiş Tarihi: 30.03.2009
İşveren: AST İnşaat Turizm Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Proje Tanımı

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en lüks ve yüksek proje bedelli oteli olarak inşa edilen Mardan Palace, Antalya’da Kundu mevkiinde yer almaktadır. Zafer İnşaat’ın yapımını üstlendiği yaklaşık 1000 yatak kapasiteli proje; 195,000 m2 inşaat alanı üzerine kurulu 599 odadan oluşmaktadır. Projede İstanbul’un tarihi ve önemli binalarının konseptleri belirgin olarak görülmektedir. 

Proje kapsamında, tarihi limanlar (Beşiktaş, Moda ve Haydarpaşa İskeleleri), restoranlar, snack bar ve publar, iki gece klubü, mağazalar, barlar, kapalı ve açık (25,000 m2) yüzme havuzu, Sultan’ın kayığı için daire şeklinde kayık kanalı havuzu, 7.500 m2’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük SPA merkezi, bowling, sinema salonları, kuaför, ofis alanları, amfi tiyatro, özel açık yüzme havuzu bulunan VIP ve CIP villalar bulunmaktadır. Ayrıca, 2 adet çok fonksiyonlu 1700 kişilik (1800 m2) ve 1000 kişilik (1050 m2) toplantı ve balo salonları ile ayrı binalarda girişleri bağımsız olan değişik hacimlerde toplantı salonları vardır. 

İlave olarak, 90,000 m2 peyzaj alanı, destek tesisleri, resif, çocuk oyun alanları, futbol sahaları, tenis kortları, basketbol sahaları, akvaryum ve su altı restoranları ile sahil düzenleme işleri gerçekleştirilmiştir. 

Tesisin deniz kıyısında 3.000 m2’lik akrep şeklinde bir iskele bulunmaktadır. 

Proje, Zafer İnşaat’ın yakın zamanda tamamladığı en büyük projelerden biridir. Projenin büyüklüğü, kalite gereklilikleri, ödün verilmeyen yüksek standartları ile gerektirdiği tüm disiplinler arası uyumlu takım çalışması, beş yıldızlı otel standartları, yerel ve uluslararası düzenlemeler, çevre ve güvenlik konuları düşünüldüğünde kısıtlı bir zamanda bitirilmesi büyük bir başarıdır.